زباله سوز صنعتی

Industrial Incinerator


 

صنایع پلیمری، دارویی، شیمیایی، پتروشیمی، پالایشگاهها، بنادر و اسکله ها، سکوهای نفتی، نیروگاهها و... از جمله صنایع متقاضی این دستگاهها می باشند. زباله سوزهای صنعتی برای امحاء انواع پسماند غیر قابل بازیافت و سایر پسماندهای حاصل از فعالیتهای صنعتی و شیمیایی کاربرد دارد.

زباله سوز صنعتی برای اولین بار در سال ۱۸۷۴ در شهر مارسی در فرانسه تاسیس شد. این زباله سوز که با نام “زباله سوز لوکوموبیل” شناخته می‌شود، از یک بوته زباله سوز تشکیل می شد که با استفاده از گازهای بوجود آمده از احتراق زباله، بخار تولید می‌کرد، و از آن به عنوان منبع انرژی برای تولید برق و حرارت استفاده می‌شد. اختراع زباله سوز لوکوموبیل تأثیر زیادی بر صنعت زباله‌سوزی در سراسر جهان داشت و راه‌های جدیدی را برای دفع زباله‌ها و بهره‌برداری از آنها به صورت مفید تر و پایدارتر به وجود آورد.

 


 

“زباله سوزهای صنعتی” می‌تواند یک راهکار موثر برای مدیریت پسماند صنعتی باشد. زباله‌های صنعتی ممکن است شامل مواد شیمیایی، ضایعات تولید، پلاستیک‌ها، مواد آلی و غیره باشد که نیاز به دفع یا تجزیه و تفکیک صحیح دارند. در زیر، به چند مورد کلی برای تولید این نوع از زباله سوز اشاره می شود:

زباله سوز صنعتی

با توجه به نوع زباله طراحی می شود: اولین گام در طراحی سیستم زباله سوز صنعتی، تعیین نوع زباله‌های تولیدی است. در صورتی که زباله‌های صنعتی شامل مواد شیمیایی خاص، ضایعات تولید یا مواد قابل بازیافت هستند. این اطلاعات می تواند برای انتخاب فناوری مناسب سوزاندن یا تجزیه زباله‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

  • فناوری مناسب:

نمونه‌هایی از فناوری‌های مورد استفاده شامل سیستم‌های سوزاندن بازیافتی، سیستم‌های سوزاندن مستقیم یا سیستم‌های تجزیه بیولوژیکی می‌باشد. انتخاب فناوری باید بر اساس نوع زباله‌ها، حجم تولید و الزامات محیط زیستی صنعت شما صورت خواهد پذیرفت.

  • مدیریت آلاینده‌ها:

طراحی دستگاههای زباله سوز صنعتی فلاتِک، با توجه به استفاده از کاملترین تجهیزات جهت پایش و پالایش آلاینده‌های خروجی انجام می پذیرد. استفاده از سیستم‌های فیلتراسیون مناسب برای حذف ذرات جامد، آلاینده‌های گازی و مواد آلی مضر از گازهای خروجی از جمله مسائل اصلی مد نظر می باشد.

  • ایمنی و مقررات:

در طراحی این سیستم ها، ایمنی و رعایت قوانین و مقررات مرتبط می بایست مورد توجه قرار گیرد. اهم این موارد شامل قوانین مربوط به حفاظت از کارکنان، جمع‌آوری و نگهداری زباله‌ها، حمل و دفع آنها و مقررات محیط زیستی می باشد. رعایت این مقررات برای کاهش خطرات احتمالی و حفظ سلامتی و محیط زیست ضروری است.

برای طراحی بهینه زباله سوز صنعتی، با مهندسان متخصص فلاتِک در این زمینه مشورت کنید. ارائه فناوری‌های موجود و نمونه‌های موفق، همچنین معرفی تکنولوژی‌های جدید و نوآوری‌های صنعتی می‌تواند به شما در طراحی زباله سوز کمک کند.

 


 

زباله سوزهای فلاتِک در انواع ذیل و در ظزفیت های مختلف قابل سفارش می باشد.

 


لازم بذکر است، متخصصین طراح انرژی فلات قادر هستند تا در صورت وجود چند پسماند مختلف در یک واحد صنعتی، با استفاده از فن آوری های نوین شبیه سازی و تلفیق روشهای مختلف، امکان مدیریت پسماند مختلف را با استفاده از یک دستگاه امکان پذیر سازند.

 


 

زباله سوزهای صنعتی فلاتِک

زباله سوز صنعتی طیف وسیعی از صنایع نظیر: پالایشگاهها، بنادر و اسکله ها، سکوهای نفتی، نیروگاهها و… را پوشش داده و با توجه به سفارش مشتری انواع متنوعی از زباله سوز صنعتی را برای استفاده در صنایع مختلف طراحی نموده است.

از این زباله سوزها برای امحاء انواع لجن های نفتی (لجن های هیدروکربنی)، بوم های نفتی، انواع پسماند حاصل از فعالیتهای صنعتی و شیمیایی کاربرد دارد.

لازم بذکر است، نمونه های متنوعی از زباله سوزهای فلاتِک، در صنایع مختلف ایران در سرویس قرار دارند.

از لجن سوز برای سوزاندن و دفع پساب، فاضلاب، لجن، روغن و سایر ضایعات نفت، گاز . پتروشیمی مورد استفاده می شود. پسماندهای جامد، مایع یا گاز از طریق تجهیزات متنوع بارگیری به داخل کوره احتراق زباله سوز تغذیه می شده و فرآیند سوزاندن آغاز می شود.

پسماندهای صنعتی مختلف در محفظه احتراق زباله سوز صنعتی سوزانده می شود. در دمای ۱۱۰۰ تا ۱۳۰۰ درجه سانتیگراد، زباله ها کاملاً سوزانده شده و چیزی جز گاز و گداخته باقی نمی ماند. بازیافت انرژی: گازهایی که در طی احتراق آزاد می شوند با آب خنک شده و از طریق مبدلهای حرارتی بخار تولید می کنند.

زباله سوزهای صنعتی فلاتک با قابلیت امحاء زباله های ویژه، سمی و خطرناک

همچنین زباله سوز های فلاتک از قابلیت نصب مشعل پلاسما در قسمت های مختلف دستگاه نظیر محفظه احتراق اصلی، محفظه پس سوز گاز و همچنین محفظه خروج خاکستر برخوردار می باشد. استفاده از حرارت بالای پلاسما، خاکستر زباله سوز صنعتی، را به کریستال تبدیل کرده و سبب می شود کیفیت گازهای خروجی از اگزوز زباله سوز صنعتی، به بالاترین کیفیت قابل دسترس ارتقاء یابد.

کریستالهای حاصل از سوزاندن پسماندهای ویژه که قبل از سرد شدن به صورت گداخته می باشند. از هر حیث فاقد آلودگی و خطر انتشار آلودگی می باشد.


https://www.aparat.com/v/NEuG5  | زباله سوز صنعتی مجهز به کوره دوار

 

تکنولوژی کوره دوار


 


 

زباله سوز چند منظوره

زباله سوز، پساب سوز و سوزاننده گازهای آلاینده  صنعتی فلاتِک برای اولین بار در خاورمیانه، از قابلیت امحاء همزمان انواع پسماند، پساب و گازهای آلاینده صنعتی به صورت همزمان برخوردار می باشد.‌‎ این دستگاه فاقد هر گونه دود و بو بوده و کلیه پارامترهای مجاز سازمان محیط زیست را پوشش می دهد. ظرفیت هر دستگاه با توجه به نیاز و ظرفیت مورد درخواست کارفرما طراحی خواهد شد.

لازم بذکر است زباله سوز مذکور ضمن برخورداری از قابلیت تبدیل به زباله سوز سیار، از امکان تجهیز با مشعل های چند گانه سوز فلاتِک (Hybrid) با توانایی استفاده از (گازطبیعی، گاز مایع، کازوئیل و ضایعات نفتی) و همچنین تجهیز با مشعل های هیبرید، جهت مدیریت زباله های سمی و خطرناک نیز بهره می برد.

 

زباله سوز چندمنظوره