شناور مکنده لایروبی

Cutter Suction Dredge


 

شناور مکنده لایروبی FLT-2020Z1


زمینه های کاربرد :
حذف هر نوع پسماند صنعتی ته نشین شده قابل پمپاژ از تالاب ها و استخرهای تثبیت فاضلاب صنعتی

شناور مکنده لایروبی مدل FLT-2020-Z1 ساخت شرکت فلاتِک، به منظور حذف لجن ، گل ، رسوب و ضایعات قابل پمپاژ مشابه از استخرهای صنعتی و تالاب های فاضلاب کاربرد دارد. شناور مکنده، رسوبات را با استفاده از یک سیستم تخریب دورانی متلاشی و یکدست کرده و لجن را از طریق یک پمپ قدرتمند به کناره حوضچه هوادهی انتقال می دهد تا مرحله بعدی تصفیه بر روی آن صورت پذیرد. شناور مکنده جهت بهره برداری در ZONE1 حوضچه های پساب نفتی، طبق دستورالعمل های ATEX اروپا (مربوط به بخش ۱ / تقسیم ۱ / گازها / طبق طبقه بندی آمریکای شمالی) تا تالابهای صنعتی و طبیعی مورد تائید قرار گرفته است. این تجهیزات را می توان در مناطقی که دارای مخلوطی قابل انفجار از گازها / بخارات می باشند، با اطمینان استفاده کرد. شناور لایروبی FLT-2020-Z1 را می توان برای استخراج ضایعات قابل اشتعالی نظیر: گل حفاری ، لجن حاصل از پاکسازی مخازن، خاک های آلوده و پسماندهای مشابه تولید شده در صنعت نفت و گاز، کارخانه های پتروشیمی، صنایع شیمیایی و ... مورد استفاده قرار داد.

شناور مکنده لایروبی مدل FLT-2020Z1  با توجه به نیاز صنایع کشور و با صرف ساعتها کار تحقیقاتی و مهندسی توسط کارشناسان شرکت دانش بنیان فلاتِک برای حذف لجن ، گل ، رسوب و ضایعات قابل پمپاژ از استخرهای فاضلاب صنعتی و تالاب های تثبیت فاضلاب طراحی و تولید شده است.

شناور مکنده، رسوبات را با استفاده از یک سیستم تخریب دورانی متلاشی و یکدست کرده و لجن را به کناره حوضچه هوادهی انتقال می دهد تا مرحله بعدی تصفیه بر روی آن صورت پذیرد. شناور مکنده جهت بهره برداری در ZONE1  حوضچه های پساب نفتی، طبق دستورالعمل های ATEX اروپا (مربوط به بخش ۱ / تقسیم ۱ / گازها / طبق طبقه بندی آمریکای شمالی) و سایر تالابهای تثبیت فاضلاب مورد تائید قرار گرفته است.

این تجهیزات را می توان با اطمینان در مناطقی که دارای مخلوطی قابل انفجار از گازها / بخارات می باشند، استفاده کرد. شناور لایروبی FLT-2020Z1 را می توان برای استخراج ضایعات قابل اشتعالی نظیر: گل حفاری ، لجن حاصل از پاکسازی مخازن، خاک های آلوده و پسماندهای مشابه تولید شده در صنعت نفت و گاز، کارخانه های پتروشیمی، صنایع شیمیایی و … تا تالاب های فاضلاب معمول جهت تثبیت انواع فاضلاب های صنعتی مورد استفاده قرار داد.
 

 

شناور مکنده، رسوبات را با استفاده از یک سیستم تخریب دورانی متلاشی و یکدست کرده و لجن را به کناره حوضچه هوادهی انتقال می دهد

 

 


 

تجهیزات مورد استفاده :

خطوط لوله و کابل های اتصال دهنده شناور لایروبی، با استفاده از یک تیوب انعطاف پذیر و ایمن بر روی حوضچه به صورت شناور و بدون غوطه ور شدن در لجن قرار می گیرند. شناور مکنده، رسوبات را با استفاده از یک سیستم تخریب دورانی متلاشی و یکدست کرده و لجن را به کناره حوضچه هوادهی انتقال می دهد.

 

مکنده شناور لایروبی از بخشهای زیر تشکیل شده است

 1. شناور مکنده لایروبی (FSD)
 2. نقاط لنگر مکنده FSD
 3.  سکوی نگهداری شناور (FMP)
 4. نقطه لنگر شناور FMP
 5. سیستم هدایت شناور با کابل و خطوط لوله


پارامترهای فنی:

 • ظرفیت: حداقل لجن ۲۰ متر مکعب در ساعت
 •  ابعاد: طول: ۸،۱ متر - عرض: ۲،۴ متر - ارتفاع: ۲،۱ متر
 • وزن کلی: ۱۰۱۰ کیلوگرم
 •  عمق استخراج: حداکثر ۴ متر
 •  توان ورودی برق: ۳۲ کیلو وات
 • طراحی ضد انفجار: منطقه ATEX1