شناسایی و پاکسازی آب های آلوده

Ozone Generator


 

رفع آلودگی آبهای زیرزمینی با استفاده از ازن

اصول تکنولوژی

ازن گازی با واکنش پذیری بالا و اکسید کننده قوی با پتانسیل استاندارد V +2،۰۷ است. تخریب اجزای سخت تجزیه پذیر مانند سموم دفع آفات، دی اتیلن های پلی کربنات و یا هیدروکربن های کلر شده را می توان با ازنه کردن آب به دست آورد. شرط مهم برای کاربرد موثر این فن آوری تهیه گاز حاوی ازن و تماس حداکثری آن با آلاینده های موجود در آب آلوده است. تزریق کننده مورد استفاده ما به همین دلیل از گروه تزریق کننده هایی است که به عنوان لوله ونتوری شناخته می شود.

به دلیل عدم پایداری ازن این گاز را بلافاصله قبل از استفاده تولید می کنند. بنابراین ژنراتور اوزون همراه با تجهیزات فنی دیگر در یک کانتینر نصب میشوند شود که برای راه اندازی عملیات رفع آلودگی به راحتی در سایت قابل نصب است. پتنت این تکنولوژی تحت نام “MNB OZONE” ثبت شده است.

 


 

کاهش میزان آلودگی با استفاده از نانو ذرات آهن صفرظرفیتی

اصول تکنولوژی

استفاده از نانوذرات آهن صفر ظرفیتی

(nZVI) یک نوآوری در عرصه امور رفع آلودگی است که با استفاده از قدرت کاهش آهن (Fe0) اقدام به حذف آلاینده های آلی و برخی از آلودگی های غیر آلی از آب های زیرزمینی و خاک ها می نماید.

در طی واکنش آلاینده ها با nZVI آنها به محصولات نهایی بی ضرر (به عنوان مثال در مورد هیدروکربن های کلری) کاهش می یابند و یا به یک فرم غیر سمی کاهش داده میشوند. nZVI نانو ذرات آهن دارای سطح خاص بیشتر و قابلیت پذیرش بهتر نسبت به ذرات بزرگ و کوچک آهن است و بنابراین تاثیر بشتری در حذف آلودگی دارد. آهن نانو را می توان به صورت یک سوسپانسیون مایع غلیظ (کاربردی ترین فرم) و یا به صورت نانوذرات تثبیت شده روی سطح استفاده نمود. در صورت لزوم میشود به عنوان یک نانوپودر nZVI پریوفوریک بدون تثبیت روی سطح استفاده می شود. در این مورد، nZVI در یک جو نیتروژن بی اثر ذخیره می شود (nZVI با شدت با هوا واکنش می دهد و می سوزد). آهن جزء طبیعی محیط زیست است ودر انواع مواد معدنی مختلف (مانند هماتیت، گوتیت یا مگنتیت) حضور دارد. به همین دلیل استفاده از آن باعث افزودن سایر مواد غیرطبیعی به محیط زیست نمی شود.

 


 

کلرزدایی با  کاربرد نانو ذرات آهن صفر ظرفیتی

اصول تکنولوژی

روش کلرزدایی کاهشی بیولوژیکی به همراه کاربرد ZVI به عنوان یک راه حل مؤثر و ارزان برای رفع آلودگی آلاينده های مقاوم همانند ترکیبات آلی هالوژنی، یعنی لیندان (HCH هگزاکلروسیکوه هگزین، DDT دیکلوردیفنیلتری ترشوه وران) و سایر آلودگی های پایدار آلی (POP) پیشنهاد می شود. تکنولوژی ارایه شده شامل کاربرد متناوب فرایندهای کاهش شیمیایی (که با مخلوط کردن پودر آهن با مواد آلوده شده به دست می آید) و کلرزدایی کاهشی بیولوژیکی با استفاده از مواد آلی مناسب (ملاس چغندر و غیره) می باشد.

 


 

مایع سوز | پساب سوز | Liquid Incinerator

اصول تکنولوژی

در این روش ابتدا پساب مایع از طریق پمپ به داخل محفظه بخار ساز دستگاه که قبلا از طریق محفظه احتراق تا ۸۰۰ درجه سانتیگراد گرم شده است، انتقال می یابد. سپس بخار حاصل از فرآیند به محفظه After Burner انتقال پیدا کرده و طی چند ثانیه فرآیند گازسوزی هوای سالم از دودکش دستگاه خارج می شود.

 

لازم بذکر است این دستگاه با بهره گیری از تکنولوژی روز اروپا (شرکت DEKONTA) و توسط شرکت انرژی فلات طراحی، تولید و بومی سازی شده است.

 

جهت دریافت کاتالوگ و اطلاعات بیشتر تماس بگیرید