زباله سوز شهری

Municipal Incinerator


 

شرکت FALATec به عنوان یکی از بزرگترین شرکتهای خاورمیانه در زمینه طراحی، ساخت، راه اندازی و بهره برداری از انواع سیستم های مدیریت پسماند، قادر به تامین انواع زباله سوزهای شهری در ظرفیتهای 10 تا 100 تن می باشد. بارگیری این دستگاهها از دو طریق اتوماتیک و بارگیری از طریق مخازن فلزی امکان پذیر می باشد.

دستگاه مذبور از قابلیت امحاء انواع زباله های شهری و بیمارستانی به صورت همزمان برخوردار بوده و کلیه مراحل فرآیند از طریق اتاق بهره برداری، قابل مشاهده و کنترل می باشد.

 


 

زباله سوز شهری یک نوع سیستم امحاء زباله است که با استفاده از دمای بالا، زباله‌های جامد را به خاکستر تبدیل می‌کند و در عین حال، به دلیل دمای بالای خود، باکتری‌های مضر و میکروب‌های آن را نیز نابود می‌کند. برای ایجاد این دما، از سوختهایی نظیر نفت، گاز طبیعی یا مواد شیمیایی با نقطه اشتعال بالا استفاده می‌شود. البته، باید توجه داشت که عملیات زباله‌سوزی باید با رعایت استانداردها، مقررات ایمنی و محیط‌ زیستی انجام شده و با استفاده از سیستم فیلتراسیون مناسب، گازهای آلاینده تولید شده را تا حد استاندارد تصفیه نماییم تا از آسیب به محیط زیست جلوگیری شود.

زباله سوزهای فلاتِک در انواع ذیل و در ظزفیت های مختلف قابل سفارش می باشد.

لازم بذکر است، متخصصین طراح انرژی فلات قادر هستند تا در صورت وجود چند پسماند مختلف در یک واحد صنعتی، با استفاده از فن آوری های نوین شبیه سازی و تلفیق روشهای مختلف، امکان مدیریت پسماند مختلف را با استفاده از یک دستگاه امکان پذیر سازند.

 زباله سوز شهری

تکنولوژی گریت متحرک فلاتِک (Moving Grate Incinerator)

گروه شرکتهای فلاتک، با دستیابی به تکنولوژی منحصر بفرد زباله سوزهای گریت متحرک (Moving Grate Incinerator)، برای اولین بار در کشور ضمن بومی نمودن کامل این فرآیند با استفاده از تجهیزات ساخت ایران، موفق به طراحی مدولهای زباله سوز شهری با ظرفیتهای ۲۵ تن و ۵۰ تن در روز  شده است.

لازم بذکر است مدول ۲۵ تن فلاتِک تا ۱۵۰ تن و مدول ۵۰ تن تا ۲۵۰ تن قابل توسعه می باشند.

 


 

تولید برق

ظرفیت برق تولیدی از زباله سوز به تناسب هر منطقه و با توجه به نوع و حجم زباله طراحی می گردد. سیکل احتراق زباله سوز دارای المانهای اصلی پیش گرمکن، کوره گریت، بویلر، سیستم فیلتراسیون و واحد تولید کننده برق بوده که به صورت کامل در داخل کشور تولید می شود.

https://www.aparat.com/v/LRevu | زباله سوز شهری فلاتِک

 

 

تکنولوژی زباله سوز شهری فلاتِک، امکان امحاء زباله تر و خشک را به صورت همزمان فراهم ساخته و با در نظر گرفتن میزان سرمایه گذاری اولیه و عدم نیاز به هرگونه زیرساخت، بدون رقیب می باشد.

 


 

زباله سوز شهری پلکانی فلاتِک (Stepped Hearth Incinerator)

 

شزکت فلاتِک، طراح و سازنده زباله سوز با تکنولوژی کوره پلکانی (Stepped Hearth Incinerator) با ظرفیت ۳۰ تن در روز  و قابل ارتقاء تا ۱۵۰ تن در روز بوده که، زباله سوزهای مذکور از قابلیت امحاء همزمان انواع زباله های شهری، ویژه و صنعتی برخوردار می باشد.

تکنولوژی های زباله سوز شهری فلاتِک، دارای تائیدیه سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور بوده و از امکان اجراء در شهرستانهای مختلف در سطح کشور و منطقه برخوردار می باشند.

 

زباله سوز شهری

 

 

ارائه طرحهای اقتصادی جهت احداث کارخانه زباله سوز به صورت چند مرحله ای (واحدهای ۲۵۰ – ۱۰۰ تنی) . جهت پایین آوردن سرمایه گذاری کلان اولیه در کنار توانایی تولید برق و فروش تضمینی به شبکه برق سراسری.

 

زباله سوز پسماندهای نفتی، صنعتی و شهری