دایجستر (هاضم بیوگاز)

Biogas Digester


 

علم بیولوژی تولید انرژی از زباله های آلی شهری را میسر کرده است. هاضم های بی هوازی را میتوان برای تولید انرژی از انواع پسماندهای خوراکی بکار برد. امروزه، عمده انرژی مصرفی بشر از سوخت های فسیلی تامین میشود.

محدود بودن منابع سوخت های فسیلی و مضرات فراوان آن درآلودگی و گرم کردن کره زمین، استفاده از انرژیهای نو را لازم الاجرا کرده است. هاضم های بی هوازی را میتوان برای تولید انرژی از زباله های جامد شهری به کار برد و علاوه بر کاستن از آلودگی محیطی، از پسماند بدست امده نیز در کشاورزی و صنایع شیمیایی استفاده کرد.

 طراحی انواع مختلف هاضم جهت استحصال سریع، انرژی از انواع پسماند توسط کارشناسان فنی و مهندسی انرژی فلات صورت پذیرفته است و در سال ۱۳۹۳ مراحل طراحی، ساخت و تامین، تجهیزات وابزاردقیق اولین طرح آزمایشی هاضم خشک جهت تولید برق از زباله های شهری تحت نظارت کارشناسان سازمان انرژی های نو ایران انجام شد. این واحد هم اکنون در حال بهره برداری و تولید برق از زباله به صورت آزمایشگاهی می باشد .

انواع هاضم های پیش ساخته با نصب و راه اندازی آسان و سریع و توان بالای بهره برداری با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا در انواع فلزی، بتنی و پلیمری آماده تحویل سریع جهت مصارف تحقیقاتی و آزمایشگاهی، صنعتی و خانگی همچنین تولید انرژی از مواد مختلف شامل فضولات حیوانی، پسماندهای گیاهی و… آماده تحویل به دانشگاهها، سازمانهای تحقیقاتی، دامداری ها و سایر مشتریان می باشد .

دایجستر فلزی

 

دایجستر بتونی